Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Venüs Venüs
Venüs Venüs

Hevesleri, beklentileri, erteledikleri, kursağında kalmış kelimeleri, kaçırılmış bakışları, gizledikleri, bitirilmemiş mektupları, susuşları ve istemsiz veda edişleriyle tamamlanmamış bir cümledir İnsan...

 • Sonra dedim ki17.12.2020 - 21:44

  Sana ait olan seni bulur.

 • Irkçılık03.12.2020 - 19:08

  Derisi açık olanın,koyu renkli olanını köleştirmeye hakkı var mıdır? bunu savunuyorsanız dikkat edin !bu mantıkla dersi sizden daha açık olan ilk insan tarafından köleştirilebilirsiniz.Bahsi geçen konu deri değil mi ? Beyazların siyahlardan entelektüel olarak üstün olduğunu bu yüzden onları köleleştirebileceğinizi mi savunuyorsunuz ? Tekrar dikkat edin ! bu mantıkla zekası sizinkinden daha yüksek olan ilk insan tarafından köleleştirilebilirsiniz.
  Abraham Lincoln

 • Irkçılık03.12.2020 - 19:05

  Bir kısım insanımsı varlıkların,dininden,ırkından,renginden,etnik kökeninden dolayı, kendisini ayrıcalıklı sanması...Kişilerin hayatta, kendi kazanımıyla elde etmediği bir şeyle övünmesi, gurur duyması kadar ahmakça bir şey varsa o da ırkçılıktır.Türk bir anneden babadan doğdun Türk oldun,Almanyada doğsaydın Alman,Nijeryada doğsaydın zenci olacaktın anlam bu kadar basit.

 • orhan pamuk02.12.2020 - 17:30

  Edebiyat dünyasının en güçlü kalemlerinden bir...Kitaplarında en sevdiğim detaylardan biri de hikayede geçen tarihsel gerçeklikler.Çoğu zaman kitaba ara verip içinde yer alan konuları araştırıyorken buluyorum kendimi. Hakkında olumsuz yazanlar bazı önyargılardan bağımsız bir değerlendirme yapmalılar bence.Yazarların geçmişine ve özel hayatlarına göre kitap seçecek olsaydık çoğumuz okuyacak bir şey bulamazdık.

 • Acı Kahve02.12.2020 - 17:02

  Acı istesem biber yerim kahvenin acısı mı olur yahu...Kahve dediğin orta şekerli içilir :)

 • hayat02.12.2020 - 16:59

  Sınavlarla ve deneyimlerle dolu maceralı bir yolculuk.Değişene,gelişene ve olmamız gerekenin en mükemmelline dönüşene kadar.Bir bilgisayar oyunu gibi bir seviyeyi atlamadan diğer seviyeye geçemiyorsun.

 • sevmek28.11.2020 - 22:03

  Önce kendinden başla...ve kendi değerini asla başkasının terazisinde tartma.